Үздік сабақ - Турсынбаева К.М
Білім беру ұйымының атауы | «Қарағаш орта мектебі» МКМ |
Пәні: | Қазақстан тарихы |
Бөлім: | Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
Педагогтің аты-жөні: | Турсынбаева Қ.М |
Күні: | 18.02.2022 | |||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | 1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар Зерттеу сұрағы: Сталиндік режим не себепті зиялыларға «халық жауы» деген айып тақты? 3-сабақ | |||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 8.3.1.7 ХХ ғасырдың 20-30 жылдардағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау; 8.1.2.1 қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының себебін анықтау, салдарын талдау; | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру | Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық ахуал қалыптастыру
1 топ: Карлаг 2 топ: Степлаг 3 топ: Алжир Үй тапсырмасын тексеру . 2 тапсырма Ой шақыру
Суретте көрсетілген тұлғалар қоғамда қандай қызмет атқарды? Қазақ зиялыларының басым көпшілігі неге 30-ші жылдары дүниеден өткен? Сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырады. | Оқушылар хормен қайталауды. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Қоғам қайраткерлерінің саяси қызметтерін атайды Қазақ зиялыларының 1937-1938 жылдары репрессия құрбандары болғанын атайды | Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мадақ тау | Слайд Тақырып тық суреттер | ||||||||||||||||||||||||||
Жаңа білім | Бейнеролик көру Балалар бейнеролик не туралы екен? Еңбекпен түзеу лагерлері дегеніміз не ? 1 тапсырма Мәтінмен жұмыс «Графикалық органайзер» әдісі арқылы постер қорғау 1 топ: Карлаг 2 топ: Степлаг 3 топ: Алжир 2 тапсырма «Ақиқат /жалған»
Сергіту сәті «Ритм» ойыны Абай Құнанбайұлы Мұхтар Әуезов Мұқағали Мақатаев Әлихан Бөкейханов Ахмет Байтұрсынов Махамбет Өтемісұлы Сәкен Сейфуллин Смағұл Сәдуақасов Нұрсұлтан Назарбаев 3 тапсырма «Попс формуласы»: Сталиндік қуғын – сүргін қазақ интеллигенциясына үлкен апат әкелді 1-қадам: «Менің ойымша...» 2-қадам: «Себебі мен оны былай түсіндіремін...» 3-қадам: «Оны мен мынадай фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...» 4-қадам: «Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім...» | Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Дескриптор: -Лагерь туралы толық мәлімет береді 1 -Картадан лагерьдің орналасқан аумаған көрсетеді.1 Оқушылар тапсырманы орындайды. Дұрыс жауабымен салыстыра отырып тексереді. Дескриптор 6-7 дұрыс жауапқа 4 балл 4-5 дұрыс жауапқа 3 балл 2-3 дұрыс жауапқа 2 балл Оқушылар репрессияға ұшыраған адамның атын естісе аяқтарымен тарсылдатады. Егер репрессияға ұшырамаса қол шапалақтайды. Оқушылар өз ойларын жазады. Дұрыс орындаған оқушыға 4балл | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Мадақтау ҚБ мадақтау | Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер Тақырыптық суреттер Кесте Попс формуласы ҚБ парағы | ||||||||||||||||||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Зиялы қауым өкілдеріне тағылған «халық жауы» деген айыппен қаншалықты келісесің? ХХ ғасырдың 20–30 жылдардағы әміршіл-әкімшіл жүйе бойынша қандай қорытынды шығаруға болады? Үйге тапсырма Қосымша дереккөздерді пайдалана отырып, Карлаг, Степлаг, Алжир тұтқындарының тағдыры туралы хабарлама дайныдау | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпараттық карточка | ||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс | « Жетістік баспалдағы». Оқушылар стикерлерін баспалдаққа жапсырады
| Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | стикерлер | |||||||||||||||||||||||||||